СУТЬ ОПИТУВАННЯ:
провулок Андрія Головка
ЗАГАЛЬНА КІЛЬКІСТЬ ОСІБ, ЯКІ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В ОПИТУВАННІ:
0
Андрій Васильович Головко (3 грудня 1897, с. Юрки, нині Козельщинського району Полтавської області України - 5 грудня 1972 Київ) – радянський письменник ідеологічно прославляв радянський політичний режим у романі «Бур?ян» через образ Данила Мотузка, прообраз Григорія Малиновського, видуманого сількора, який захищав радянську владу у боротьбі з куркулями. Отже, радянський політичний режим потребував героїв і він їх творив через посередників в образі письменників як Головко, Фадєєв та ін.
1
вулиця Анни Ярославни
Анна Ярославна (близько 1032 — між 1075 і 1089) — руська князівна, королева Франції (1051—1060). Представниця династії Рюриковичів. Дочка великого князя київського Ярослава Мудрого та його другої дружини, шведської принцеси Інгігерди. Відіграла важливу роль
2
провулок Костромський
Це історичний топонім цього місця (зупинка "Кострома" про це свідчить). Це колишне передмістя Крюкова. Назву місцевість отримала від робітничого поселення робітників-росіян, які будували в Кременчуці перший залізничний міст, ще до Першої світової війни.
3
провулок Ніла Хасевича
Ніл Хасевич (25 листопада 1905, с.Дюксин, нині Деражненська сільська громада, Рівненський район, Рівненська область – 4 березня 1952, с.Сухівці, Рівненський район тієї ж області) – український художник, графік, активний громадський і політичний діяч, член ОУН і УГВР. Лицар Срібного Хреста Заслуги та медалі «За боротьбу в особливо важких умовах»
4
провулок Федора Мазуленка
Федір Іванович народився у Кременчуці (1882-1945), архітектор. Закінчив Кременчуцьке залізничне училище. Далі навчався у вузі. Спроектував у нашому місті "Клуб залізничників вагоноремонтного заводу" 1925-1927 роки у Крюкові, в стилі українського модерну, а також спроектував клуб залізничників у Полтаві. За одними даними був репресований і загинув у 1938 році. За іншими джерелами, помер у 1945 році. Реабілітований посмертно у 1957 році
ЗАВЕРШЕНО